Title Image

Hakkımızda

ALİDA Kimdir?

ALİDA; Araştırma, Geliştirme ve Üretim Ekibidir.

2001 yılında aktif faaliyetine başlamış olan firmamız, kurucularının havacılıktan gelen teknik bilgi birikiminin farklı endüstri kollarında da uygulama alanı bulacağı inancıyla kurulmuştur.

 

ALIDA FAN ve ALIDA MOTOR Markasıyla iki farklı imalat faaliyetimiz vardır ALIDA FAN : – Mekân ve makine havalandırması,

 

– Hava hareketi yardımıyla parçacıklar tozlar, ağır veya hafif gazlar taşınması,

 

– Elektrik-otomasyon sektöründe soğutma amaçlı fanların tasarımını ve imalatını yapmaktadır.

ALIDA MOTOR markasıyla; Sportif Hafif Havacılığa ve Taktik IHA sınıf hava araçlarında kullanımı mümkün 20 hp – 75hp yaklaşık 1kg / 2 hp ağırlık / güç oranında 2 zamanlı pistonlu hafif motorlar üretilmekte ve geliştirmektedir.

 

Ürünlerimiz mekân veya makine havalandırması, hava hareketi yardımıyla parçacıklar tozlar, ağır veya hafif gazlar taşınması, elektrik – elektronik sektöründe soğutma amaçlı fanlar olarak devam etmektedir.

 

T.S.K envanterinde bulunan M48 ve M60 Tanklarına ait yurtdışı kaynaklı Termal Kamera Fanlarının

onarımı ile Savunma Sanayine katkı sağlamış ve imal edilebilirliği konusunda çalışma yapan firma olma nedeniyle Savunma sanayi Müsteşarlığının tedarikçi kataloğuna alınmıştır. 

 

   2011 yılından itibaren Çok Hafif Hava Araçlarından Paramotor ve motoru konulu Ar-Ge çalışmamız sonuçlanarak Makine personel ve iş yeri yatırımları ile birlikte hafif havacılığa ait motor üretimine başlanmıştır .

 

İnsansız Hava Araçları da dahil, pek çok projede de kullanımı mümkün motorumuzu talep edilmesi halinde farklılaştırarak geliştirmemiz mümkündür.

Ulu önder Atatürk’ün istikbali gösterdiği yolda ilerlemeye devam etmekten gururluyuz.

Fahri DÖNMEZ